Seramik Kaplama

Seramik kaplama yüksek parlaklık ve uzun süreli koruma sağlayan nano teknoloji ile üretilmiş bir karışımdır.

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır ?

Kaplama işlemine başlamadan önce otomobil özenle yıkanır. Ardından standart bir yıkama ile giderilmesi mümkün olmayan pürüzler, asfalt parçaları, böcek kalıntıları gibi kirler için otomobile kil temizliği yapılır.

Kalın Pasta

Yüzeydeki mikro çizikleri gidermek, matlaşan boyayı eski görünümüne kavuşturmak için yapılır.

Hare giderme uygulamasıyla son parlaklığına ulaşan otomobil, artık cila işlemine ve kaplama aşamasına hazırdır. Otomobilin saf parlaklığına ulaşmasını sağlayan cila, kapalı bir ortamda, yüksek ışık altında yapılmalı ve yaklaşık 45 dakika sonra mikrofiber bez ile yüzey parlatılmalıdır. Yapılan tüm bu işlemler, kusursuz bir kaplamanın kesinlikle atlanmaması gereken ön hazırlığını oluştururlar. Kaplama uygulaması, ortam sıcaklığının 10-23 derece arasında olduğu, aydınlık bir alanda yapılır. Belirlenen bölgelerde yapılırken dikey hareketler tercih edilir. Tüm araç yüzeyine uygulanan seramik kaplama, 20 dakika sonra kurur ve 24 saat içinde otomobiliniz kullanıma hazır olur.

Seramik Kaplama Ne İşe Yarar ?

Otomobilinizi çevresel faktörlerden ve aşınmadan korur. Aracınızın yüzeyini olabilecek hasarlardan korumanın yanı sıra oluşan hasarları, boyadaki oksitlenmeleri, renk farklılığı yaratan hareleri gidermek için de seramik kaplama uygulaması yaptırabilirsiniz.

Seramik Kaplama nasıl bir koruma sağlar: Seramik kaplama uygulandığında artık otomobilin sabit bir katmanı haline gelir ve uzun ömürlü bir koruma sağlayarak aracınızın ilk günkü gibi parlak ve ışıltılı kalmasını sağlar.

Seramik Kaplamanın Faydaları

  • Asit yağmurlarına karşı koruma sağlar
  • UV ışınlarının oluşturabileceği güneş yanıklarının giderilmesini sağlar.
  • Kuş böcek pisliklerinin ve ağaç reçinelerinin yaratmış olduğu boya yanmalarının giderilmesini sağlar.